0

Flaga na prywatny maszt! Turyści w Krakowie pytają, jakie są barwy narodowe Polski

pepson/tylkotu.pl

Turyści w Krakowie pytają, jakie są barwy narodowe Polski – wynika z obserwacji przewodnika miejskiego Tomasza Dardy. Z kolei opiekunowie miejsc, w których są flagi państwowe, zwracają uwagę, że symbolom zagrażają niekorzystne warunki atmosferyczne i smog.

– Nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej, jednak przyznam, że turyści często pytają mnie, głównie po angielsku i niemiecku, jakie są barwy narodowe naszego kraju, bo tych barw po prostu brakuje w przestrzeni publicznej. Takie pytania i stwierdzenia zasmucają – powiedział PAP Darda, inicjator akcji społecznej, dzięki której od wiosny ubiegłego roku flagi państwowe powiewają na wzgórzu wawelskim i na kopcu Piłsudskiego.

W ocenie Dardy, w innych europejskich miastach symbole narodowe są bardziej widoczne w przestrzeni publicznej. – W USA nawet przy prywatnych domach na stałe wiszą flagi narodowe. Także w państwach europejskich flagi są widoczne, np. w Hiszpanii, Albanii, gdzie są wyrazem dumy narodowej, ale i wielokrotnie podkreślają dumę z regionu, z którego się jest – np. w Wielkiej Brytanii oprócz flagi państwowej w przestrzeni publicznej są też flagi Anglii, Szkocji, Walii – wylicza przewodnik miejski.

Więcej w Codziennym Serwisie Informacyjnym PAP
aba/Kurier PAP
Jane Doe

Źródło: http://kurier.pap.pl/depesza/161199/Flaga-na-prywatny-maszt-Turysci-w-Krakowie-pytaja–jakie-sa-barwy-narodowe-Polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *