0

Kupowanie biletów autobusowych w kiosku przejdzie do historii? Powstała nowa aplikacja

pepson/tylkotu.pl

Aplikacja mobilna pozwalająca na poruszanie się komunikacją miejską bez konieczności kasowania kupionego biletu powstała w trakcie wydarzenia Kontakt.io – Beacon Valley Hackathon. System działa w oparciu o beacony, czyli niewielkie nadajniki, które komunikują się ze smartfonem.

JustTravel działa w oparciu o technologię Bluetooth Low Energy (BLE). Urządzenie mobilne odbiera sygnał od beaconów BLE umieszczonych w autobusach i tramwajach. Gdy użytkownik wejdzie do pojazdu i znajdzie się w zasięgu działania miniaturowego nadajnika, aplikacja automatycznie kupi mu bilet.

Jak tłumaczą twórcy programu Patryk Serek i Paweł Kazimierowicz, uczestnicy wydarzenia Beacon Valley Hackathon, nie ma znaczenia, czy podróż będzie wymagać biletu 20- czy 40-minutowego – jeżeli przejazd zajmie więcej czasu, bilet zostanie automatycznie przedłużony. „Aplikacja nie bierze pod uwagę tego, ile przejazd powinien trwać teoretycznie, ale to ile użytkownik faktycznie porusza się środkami komunikacji miejskiej” – zaznaczyli.

Więcej w Codziennym Serwisie Informacyjnym PAP
ban/Kurier PAP
Źródło: http://kurier.pap.pl/depesza/165033/Kupowanie-biletow-autobusowych-w-kiosku-przejdzie-do-historii–Powstala-nowa-aplikacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *